Tel: +90 242 514 0 112

recenliftAltın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Nedir ?

Sağlık alanında hem kozmetik hem de tedavi edici branşlarda uzun zamandır kabul gören bir tedavi şeklidir. Kullanılan imkanların artması ve modernleşmesiyle birlikte cilt gençleştirmek, yara izlerini tedavi etmek ve cildi sıkılaştırmak amacıyla kullanılan bu radyofrekans tedavisi çeşitli gelişimler göstermiştir.

Fraksiyonel Radyofrekans Nedir ?

Fraksiyonel tedavi şekli sıklıkla lazer tedavilerinde kullanılan bir teknikdir. Lazer atımı yapılırken cildin en az etkilenmesi için güç, küçük nokta şeklinde parçalara bölünür, bu sayede derinin hasar görmesi ve yan etkiler asgariye indirilmiş olur. Daha net bir ifadeyle, normal bir lazer atışında cilt soyulup etkilenirken fraksiyonel lazer atışında deri büyük oranda korunur ve soyulmaz. İşte fraksiyonel radyofrekans da aynı prensiple etki gösterir. Enerjiyi ve gücü tek bir parça halinde değil küçük noktacıklardan cilt altına iletir.

Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans Nasıl Etkisini Gösterir ?

İletken altın iğneler sayesinde uygulama direk olarak dermise yani cilt altı dokulara yapılır. Bu sayede deri by-pass edilmiş olur, derinin üzerinde enerji eksilmesi ve azalması olmadığı gibi cilde verilebilecek hasar ve yan etkiler engellenmiş olur. Altın iğne radyofrekans uygulamasında enerji direk olarak altın iğnelerdeki iletkenlik sayesinde hedeflenen dokuya aktarılır.

Altın İğneli Radyofrekans Uygulaması

İnfini altın iğneli radyofrekans cihazı dokuya dokundurulduğunda mikro iğneler istenilen derinlikte ani olarak cilt altına girer ve atış yapılmış olur. Bu sayede cilt altı dokuda istenilen enerji ve etki cilde zarar vermeden alde edilmiş olur. Burada hedef, verilebilecek en güçlü enerjileri cilde bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

İnfini Altın İğne Radyo Frekans ile Hangi Uygulamalar Yapılır ?

Cilt Yenilemek ve Kırışıklık Tedavisi

Altın iğneli radyofrekans uygulaması özellikle yüzde, alın, kaş arası, çene, burun yanak arası çizgiler, göz çevresi, dudak üstü, yanakdaki kırışıklıkları düzeltmek amaçlı kullanılmaktadır. Yine radyo frekansın en büyük özelliklerinden bir taneside yüzde belirgin bir gerginliğe yol açar ve yüzdeki sarkmaları toparlar.

Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama

İnfini altın iğne radyofrekans uygulaması, boyun, gıdı, çene altı ve dekolte bölgesindeki hem kırışıklıkları azaltmada hem de sarkmaları toparlamada oldukça efektif bir tedavi seçeneğidir.

İz Tedavisinde

Altın iğneli rf özellikle iz ya da çukurun tam içerisine uygulandığıı için oldukça iyi sonuçlar alınmakta ve izler yok olmasa da tamamen kaybolmasa da daha hafif bir şekle sokabilmektedir.

Sivilce İzi Tedavisinde

Altın iğneli radyofrekans tedavisinin sıklıkla kullanılan uygulama alanlarından biri yanak, alın, çene ve yüzdeki sivilce izlerinin tedavisidir. Uygulama sonrasında sivilce izlerinin çapları küçülür, üç boyutlu derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler hafif olanlar geçer, gözenekler küçülür, sivilcelerde azalma oluşur, cilt daha güzel ve ışıltılı bir hale gelir. Bu amaçla kliniğimizde fraksiyonel CO2 lazerle kombine edilerek kullanılabilmekte ve tedavinin başarı oranı artmaktadır.

Çatlak Tedavisinde

Stria ya da çatlak ile tamamen yok edilemeyen bir durumdur, ancak altın iğne radyofrekans ile daha kabul edilebilir bir hale getirilebilirler. Çatlakların çapı daralır, altı dolar, daha fazla deriye benzer bir hal alır. Bunun sonucunda daha az belirgin olan, sizi rahatsız etmeyecek çatlaklara sahip olursunuz.

Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde

Özellikle kilo değişikliklerinden, yaşla ya da yapısal deri gevşekliğinden oluşan nedenlerle ciltteki sarkma ve gevşekliğinin tedavisinde İnfini altın iğne RF oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Hiper Hidrozis Aşırı Terleme Tedavisi

Altın iğnenin kullanıldığı tedavilerden bir taneside koltuk altı aşırı terleme durumudur. Rf enerjisi, koltuk altındaki ter bezlerini tahrip ederek büyük oranda terlemeyi önler, bunuda kalıcı ve uzun süreli olarak meydana getirir. Bu sayede koltuk altı terlemenizden büyük ölçüde kurtulursunuz.

Gözenek Sıkılaştırma

Aktif Akne Tedavisi

İnfini Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Altın iğneli radyofrekans, genellikle 3-4 hafta aralıklarla uygulanmaktadır. Sivilce izi, kırışıklık tedavisi, cilt yenileme, terleme tedavisi gibi endikasyonlarda ortalama 3 seans olacak şekilde yapılır. Hastanın mevcut şikayetine ve durumuna göre daha çok seans altın iğne tedavisi yapılabilir. Size kaç seans tedavi önerileceğini öğrenmek için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Tedavi öncesinde uygulama sahasına lokal anestezik emla lı krem sürülür, 30 dakika beklenir ve bu şekilde ağrı acı hissedilmez ya da çok az hissedilir. Gerekli olduğu düşünülürse bazen lokal anestezi de yapılabilir. Altın iğne radyofrekans neticeleri hemen ilk seans sonunda 3-4 haftada anlaşılır hale gelir, ilerleyen seanslarda sonuçlar daha iyi ve tatmin edici hale gelecektir.