www.dermalanya.com

Fraksiyonel Radyo Frekans

Tıpta cerrahi müdahaleye gerek kalmadan yapılan tedavilerin başarısı her zaman önemlidir. Her ne kadar tıbbın ve teknolojinin ilerlemesi ile ameliyatlar ve ameliyat sonrasındaki dönemler eskiye oranla çok daha kolay geçirilse de, ameliyat ile aynı sonucu veren tedavilerin varlığı halinde öncelikli olarak genellikle bu tedavi düşünülmektedir. Özellikle anestezi korkusu yaşayan ve operasyon sonrası iş hayatına hemen dönmek isteyen kişiler için ameliyatsız yöntemler daha uygun olmuştur.

Ameliyatsız yüz germe, leke tedavisi ve cilt gençleştirme yöntemleri arasında yer alan altın iğne ile radyofrekans uygulaması da ameliyatsız yöntemler arasında yer almakta ve birçok problemin tedavisinde yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.
Radyofrekans uygulamasına mikro iğnelerle katkıda bulunan Altın İğne (Scarlet) yönteminde i şlemin deri altına uygulanması sağlanır.

Deri altına mikroiğnelerle ısı verilerek müdahalede bulunulduğunda altının iletkenliği sayesinde doku bozulmadan uyarım yapılır ve derinin kendini yenilemesi için kollajen harekete geçer. Bu sayede gözle görülür doğal bir yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma etkisi fark edilir.

Uygulamada fraksiyonel radyo frekans sistemi ile 25 adet mikro iğne ile yüze gözle görülemeyecek kadar küçük 25.000 adet mini kanal açılır ve toplam 1000 kez ısı verilir.
Anestezik kremler ile yapılan hazırlık aşaması sonrasında seans gerçekleştirilir. Tüm yüz seansı 30-45 dakika sürmektedir. Altın İğne (Altın Frekans) uygulaması sonrası sosyal yaşama hemen dönülebilir. Cildin nemlendirilmesi ve güneş koruyucularla korunması önerilir.

Önerilen uygulama süresi; hastanın ihtiyaçlarına göre 1 ay aralıklarla 3 seanstır, hekim gözetiminde belirlenir. Kadın erkek gözetmeksizin tüm yaş aralığındaki kişilere, mevsim gözetmeksizin (yaz, kış) uygulanabilir.

Altın İğne Hangi Alanlarda Kullanılır?
 Cilt Gençleştirme, Anti-Aging (Kırışıklık Tedavisi, Lifting, Elastikiyet Kaybı vs.)
 Yara İzi Tedavileri (Ameliyat İzleri vb.)
 Akne İzleri, Cilt İzleri
 Cilt Tonu Düzenlemeleri
 Yüz Hatlarının Belirginleştirilmesi
 Gözenek Daraltma
 Boyun ve Dekolte Bölgesi Gençleştirme
 Kol Sarkmaları ile İlgili Tedaviler
 Vücut Sıkılaştırma
 Stria (Cilt Çatlakları) Tedavisi